معاملات برخط

صفحه اصلی » معاملات برخط

 

سامانه انحصاری معاملات برخط کارگزاری بورس بهگزین سیناتریدر

دیگر نیازی نیست برای خرید سهام حتی یکبار از منزل خارج شوید. چون کارگزاری بورس بهگزین امکان ثبت نام غیرحضوری برای دسترسی یافتن به معاملات بر خط را فراهم کرده است، کافیست در سایت سینا تریدر ثبت نام کنید و اسکن مدارک خود را آپلود نمایید تا نماینده کارگزاری برای دریافت امضا و احراز هویت به آدرس شما مراجعه کند.

با توجه به ضرورت معاملات مجازی و حذف و رفت وآمد، کارگزاری بورس بهگزین امکان انجام معامله سهام را به صورت الکترونیکی ایجاد نموده است. براین اساس مشتریان بدون نیاز به مراجعه به شرکت کارگزاری می توانند با ثبت نام در سامانه سینا تریدر درخواست برقراری ارتباط برخط به منظور انجام معامله به صورت الکترونیکی ثبت نمایند. کارشناسان خبره واحد پشتیبانی کارگزاری بورس بهگزین بعد از دریافت درخواست عضویت سرمایه گذار جهت احراز هویت ایشان اقدام نموده و بعد از طی این مرحله سرمایه گذار می تواند شروع به انجام معاملات از طریق سامانه سینا تریدر نماید این سامانه در دو نسخه وب سرویس و تحت ویندوز به مشتریان محترم ارائه می گردد که به تفصیر مراحل ثبت نام و مزایای سیتم در ادامه قید می گردد

ثبت نام

به منظور انجام مراحل پذیرش، سرمایه گذار فرم الکترونیکی درخواست استفاده ازخدمات ویژه معاملات برخط در سامانه سینا تریدر را تکمیل می نماید سپس کارگزاری جهت احراز هویت و تائید صحت مندرجات فرم ثبت نام کارشناسان خود را به محل انتخابی ایشان اعزام می نماید شایان ذکر است مرحله احراز هویت سرمایه گذار جهت سهولت در انجام امور برای ایشان به دو گونه در نظر گرفته شده که به انتخاب خود سرمایه گذار بسته به شرایط ایشان می باشد. سرمایه گذار می تواند جهت ارائه اصل مدارک خود یا از طریق مراجعه به دفاتر کارگزاری اقدام نماید و یا گزینه اعزام کارشناس از سوی کارگزاری را انتخاب نماید .

 مزایای سامانه معاملات برخط سینا تریدر

سرعت عمل در خرید و فروش

یکی از نکات مهم سرمایه‌گذاری در بورس، سرعت عمل در تصمیم‌گیری براساس اطلاعات است؛ به این معنا که به محض دریافت اطلاعات معتبر درخصوص یک سهم، سرمایه‌گذار باید در کمترین زمان، نسبت به خرید یا فروش آن سهم تصمیم‌گیری نماید. چه بسا چند دقیقه و حتی ثانیه تأخیر در خرید یا فروش یک سهم، باعث شود تا سرمایه‌گذار مجبور شود سهم مورد نظر خود را با قیمت بالاتری خریداری کرده و یا سهمی را که در اختیار دارد، با قیمت کمتری، بفروشد. طبیعتا در روش‌های سنتی که درخواست خرید یا فروش، ازطریق کارگزار انجام می‌شود، زمان بیشتری طول خواهد کشید تا کارگزار، درخواست را وارد سامانه معاملات نماید، درحالی که در روش برخط (آنلاین)، سرمایه‌گذار می‌تواند تنها با در اختیار داشتن یک رایانه متصل به اینترنت، در کسری از ثانیه نسبت به خرید یا فروش سهم موردنظـر خود، اقدام نماید.

حذف محدودیت زمانی و مکانی در سرمایه‌گذاری

با استفاده از سامانه معاملات برخط  سینا تریدر، سرمایه‌گذار می‌تواند حتی از منزل و محل کار خود مستقیما اقدام به خرید و فروش سهام نماید. بنابراین، مشکلات موجود در روش مراجعه حضوری اعم از محدودیت دسترسی به کارگزاران بورس، ترافیک، آلودگی هوا، صرف وقت و زمان بسیار زیاد و… در این روش وجود ندارد و سرمایه‌گذار، حتی از دورترین نقاط کشور و یا کشورهای دیگر می‌تواند در بورس سرمایه‌گذاری کند.

کاهش اختلافات احتمالی بین مشتری و کارگزاری

در برخی موارد، مشاهده می‌شود که بین مشتری و کارگزار، اختلاف ایجاد می‌شود، به عنوان مثال، مشتری می‌گوید که کارگزار درخواست وی را به‌موقع وارد سامانه معاملات نکرده و لذا، به خاطر این تأخیر، متحمل زیان شده است، درحالی که کارگزار، چنین ادعایـی را قبول ندارد. درست است که این موارد بسیار اندک است ولی با استفاده از سامانه سینا تریدر ،اینگونه اختلافات بین کارگزاری و مشتری از بین می‌رود، زیرا مشتری، خود مستقیما درخواست خرید یا فروش خود سهام را وارد سامانه معاملات می‌کند و شرکت کارگزاری، در ثبت این درخواست دخیل نیست.

استقلال کامل در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذار

در روش‌های سنتی، چون سفارش‌های مشتریان توسط معامله‌گران شاغل در شرکت کارگزاری وارد سامانه معاملات می‌شود، این احتمال وجود دارد که در مواردی هرچند بسیار محدود، برخی خطاهای انسانی در کیفیت ثبت درخواست مشتریان در سامانه معاملات صورت گرفته و یا معامله‌گران در تصمیم سرمایه‌گذار برای خرید یا فروش سهم اثرگذار باشند، در حالیکه با ثبت سفارش در سامانه سینا تریدر ، این تنها خود سرمایه‌گذار است که درباره خرید یا فروش سهم تصمیم‌ می‌گیرد و هیچ شخص ثالثی در این موضوع دخیل نیست، بنابراین، استقلال فرد تصمیم‌گیر به طور کامل رعایت خواهد شد.

نقل و انتقال وجوه لازم برای سرمایه‌گذاری، به صورت الکترونیک

در سامانه سینا تریدر، در کمترین زمان ممکن پس از انجام معامله، مبلغ موردنیاز برای خرید سهام به همراه کارمزد مربوط به صورت خودکار از حساب بانکی الکترونیکی مشتری کسر شده و همچنین، وجوه حاصل از فروش سهام، پس از کسر کارمزدهای مربوط، به حساب فرد واریز می‌شود؛ بنابراین برای دریافت و پرداخت وجه، نیازی به مراجعه حضوری نیست و مشتری، در هر لحظه از زمان می‌تواند آخرین وضعیت گردش مالی و موجودی حساب خود را کنترل کند.

بکارگیری ابزارهای مدیریت ریسک آسان‌تر خواهد شد: چون تمام کنترل‌های لازم قبل از ارسال سفارش به سیستم معاملات توسط سامانه سینا تریدر انجام می‌شود و ریسک انجام نشدن معامله در سیستم معاملات، بسیار کم می‌شود.

به سبب دسترسی بهتر مشتریان به سیستم معاملات، سرمایه‌گذاری تسهیل شده و به همین دلیل فعالان جدید به بازار خواهند آمد وتوسعه بازار سرمایه روند صعودی خواهد داشت.

با کم رنگ شدن ورود اطلاعات دستی توسط معامله‌گرانِ ، هزینه پرسنلی کارگزاری، کم شده و کارگزاری می‌تواند این هزینه را صرف امور توسعه‌ای بازار کند و خدمات بهتری به مشتریان عرضه کند

امکان معامله سریع و مدرن

واچ لیست های خودکار(سهام پر بازدید، بیشترین ورود و خروجی حقوقی ها و ….)

امکان مشاهده کلیه اطلاعات و اخبار شرکت ها

نمایش نوبت سفارشات به صورت خودکار

پرداخت و دریافت آنلاین وجه

پرتفوی لحظه ای و امکان مشاهده سود و زیان در لحظه معاملات

امکان انجام معاملات شرطی

امکان مشاهده سهم در ره آورد ۳۶۵ بدون دریافت نام کابری مجزا

دارای ابزار حرفه ای تحلیل تکنیکال بر روی نسخه ویندوز

مجموعه کامل اندیکاتورها

امکان ترسیم انواع خطوط و اشکال( فیبوناچی، بادبزن ها، بر اساس زوایای گن و خطوط حمایت و مقاومت و …)

تعدیل قیمت با روش های متنوع

پشتیبانی از تاریخ شمسی

سابقه اطلاعات معاملاتی از سال ۱۳۷۲

نمونه سوالات آزمون معاملات بر خط

وبسایت سیناتریدر

قوانین و مقررات